FFPF10UP20S, 10A, 100A, TO-220FP, TO-220F-2L, 200V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
13.70kr
5-24
11.47kr
25-49
50-99
8.98kr
100+
7.95kr
Slut i lager
Få ett meddelande via e-post när denna produkt finns i lager igen!
FFPF10UP20S, 10A, 100A, TO-220FP, TO-220F-2L, 200V. Framåtström (AV): 10A. IFSM: 100A. Hölje: TO-220FP. Hölje (enligt datablad): TO-220F-2L. VRRM: 200V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+150°C. Framspänning Vf (min): 1.1V. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 500uA. MRT (min): 100uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ultrafast with soft recovery (IF=1A), <35ns. Trr-diod (Min.): 32 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.15V. Originalprodukt från tillverkaren: Fairchild. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
FFPF10UP20S
19 parametrar
Framåtström (AV)
10A
IFSM
100A
Hölje
TO-220FP
Hölje (enligt datablad)
TO-220F-2L
VRRM
200V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+150°C
Framspänning Vf (min)
1.1V
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
500uA
MRT (min)
100uA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
Ultrafast with soft recovery (IF=1A), <35ns
Trr-diod (Min.)
32 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.15V