BYW29-200, TO-220, 8A, 8A, TO-220AC, 200V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
13.89kr
5-24
12.19kr
25-49
50-99
9.68kr
100+
8.15kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 159
BYW29-200, TO-220, 8A, 8A, TO-220AC, 200V. Hölje: TO-220. Framåtström (AV): 8A. Genomsnittlig likriktad ström per diod: 8A. Hölje (enligt datablad): TO-220AC. VRRM: 200V. Antal terminaler: 2. Cj: 45pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Diod typ: likriktardiod. Diodkonfiguration: oberoende. Driftstemperatur: -65...+175°C. Framspänning Vf (min): 0.85V. Funktion: SWITCHMODE Power Rectifiers. Halvledarmaterial: kisel. Halvledarstruktur: diod. Information: -. Konditionering: tubus. Kylskåp: 1.14...1.39mm. Körström: 8A. MRT (max): 600uA. MRT (min): 5uA. MSL: -. Max omvänd spänning: 200V. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Monteringstyp: THT. Omvänd återhämtningstid (max): 25ns. RoHS: ja. Spec info: Ifsm 100A (t=8.3ms). Trr-diod (Min.): 25 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.3V. Originalprodukt från tillverkaren: ON Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYW29-200
29 parametrar
Hölje
TO-220
Framåtström (AV)
8A
Genomsnittlig likriktad ström per diod
8A
Hölje (enligt datablad)
TO-220AC
VRRM
200V
Antal terminaler
2
Cj
45pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Diod typ
likriktardiod
Diodkonfiguration
oberoende
Driftstemperatur
-65...+175°C
Framspänning Vf (min)
0.85V
Funktion
SWITCHMODE Power Rectifiers
Halvledarmaterial
kisel
Halvledarstruktur
diod
Konditionering
tubus
Kylskåp
1.14...1.39mm
Körström
8A
MRT (max)
600uA
MRT (min)
5uA
Max omvänd spänning
200V
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Monteringstyp
THT
Omvänd återhämtningstid (max)
25ns
RoHS
ja
Spec info
Ifsm 100A (t=8.3ms)
Trr-diod (Min.)
25 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.3V