3590S-2-502L, 5k Ohms
3590S-2-502L, 5k Ohms
Kvantitet
Enhetspris
1-4
383.73kr
5-9
357.20kr
10-19
20-49
50+
Antal i lager: 2
3590S-2-502L, 5k Ohms. Motstånd: 5k Ohms. : 10. Axeldiameter: 6.35mm. Axelområde: jämna. Bostadsdimensioner: Ø22.22x18.6mm. Driftstemperatur: -40...125°C. Effekt: 2W. Egenskaper: precisionskontakter. Hantrådslängd: 8mm. Isoleringsklass: IP40. Karakteristisk: Linjär. L axel längd.: 20.6mm. Linearitet: ±0.25%. Motstånd (R): 5K00. RoHS: ja. Skaftlängd: 12.6mm. Skaftmaterial: metall. Temperaturkoefficient: 20ppm. Temperaturstabilitet: 50ppm/°C. Tolerans: 5%. Varvandel: 10. Originalprodukt från tillverkaren: Bourns. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
3590S-2-502L
22 parametrar
Motstånd
5k Ohms
10
Axeldiameter
6.35mm
Axelområde
jämna
Bostadsdimensioner
Ø22.22x18.6mm
Driftstemperatur
-40...125°C
Effekt
2W
Egenskaper
precisionskontakter
Hantrådslängd
8mm
Isoleringsklass
IP40
Karakteristisk
Linjär
L axel längd.
20.6mm
Linearitet
±0.25%
Motstånd (R)
5K00
RoHS
ja
Skaftlängd
12.6mm
Skaftmaterial
metall
Temperaturkoefficient
20ppm
Temperaturstabilitet
50ppm/°C
Tolerans
5%