YC324-JK-07-68-K, 4
YC324-JK-07-68-K, 4
Kvantitet
Enhetspris
5+
1.55kr
Antal i lager: 28
Minimum: 5
YC324-JK-07-68-K, 4. Antal motstånd: 4. Antal terminaler: 8. Fördelningsspänning: 500V. Hölje: 4x1206. Komponentfamilj: Motståndsnätverk, Ytmonterad komponent (SMD). Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +155°C.. Motstånd: 68k Ohms. Nominell förlust [W @ °C]: 0.125W. RoHS: ja. Temperaturkoefficient: ±200ppm/°C. Tillverkarens produktgrupp: YC324. Tolerans (%): ±5 %. Tonhöjd: 3.2mm. [V]: 200V. Originalprodukt från tillverkaren: Yageo. Minsta kvantitet: 5. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
YC324-JK-07-68-K
17 parametrar
Antal motstånd
4
Antal terminaler
8
Fördelningsspänning
500V
Hölje
4x1206
Komponentfamilj
Motståndsnätverk, Ytmonterad komponent (SMD)
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+155°C.
Motstånd
68k Ohms
Nominell förlust [W @ °C]
0.125W
RoHS
ja
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Tillverkarens produktgrupp
YC324
Tolerans (%)
±5 %
Tonhöjd
3.2mm
[V]
200V