TPSMA6L48A
TPSMA6L48A
Kvantitet
Enhetspris
1-249
1.96kr
250+
1.01kr
Antal i lager: 7500
TPSMA6L48A. Antal terminaler: 2. Hölje: SMAF. Komponentfamilj: transient dämpningsdiod. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]: 1uA @ 48V. Max temperatur: +150°C.. Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]: 600W @ 1ms. RoHS: ja. Stäng riktningshållspänning [V]: 48V. Transient suppressor typ: enkelriktad. Ubr [V] @ Ibr [A]: 58.9V @ 1mA. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
TPSMA6L48A
12 parametrar
Antal terminaler
2
Hölje
SMAF
Komponentfamilj
transient dämpningsdiod
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A] @ Uz [V]
1uA @ 48V
Max temperatur
+150°C.
Maximal förlust (puls) Pp [W] @ t[msec.]
600W @ 1ms
RoHS
ja
Stäng riktningshållspänning [V]
48V
Transient suppressor typ
enkelriktad
Ubr [V] @ Ibr [A]
58.9V @ 1mA