T491D476K010AS
T491D476K010AS
Kvantitet
Enhetspris
1+
2.74kr
Antal i lager: 238
T491D476K010AS. Antal terminaler: 2. Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]: 800m Ohms @ 100kHz @ 20°C. Extern höjd [mm]: 4mm. Hölje: 7343. Kapacitetsvärde [F]: 47uF. Komponentfamilj: tantal kondensator. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 10V. RoHS: nej. Tillverkarens produktgrupp: T491. Tolerans (%): ±10%. Tonhöjd: 7343. Ytterbredd [mm]: 4.3mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 7.3mm. Originalprodukt från tillverkaren: Kemet. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
T491D476K010AS
16 parametrar
Antal terminaler
2
Ekvivalent serieresistans [Ohm/Hz/°C]
800m Ohms @ 100kHz @ 20°C
Extern höjd [mm]
4mm
Hölje
7343
Kapacitetsvärde [F]
47uF
Komponentfamilj
tantal kondensator
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
10V
RoHS
nej
Tillverkarens produktgrupp
T491
Tolerans (%)
±10%
Tonhöjd
7343
Ytterbredd [mm]
4.3mm
Yttre längd [mm]
7.3mm