SKN130-04, E14 (M12), DO-205AC, 130A
Kvantitet
Enhetspris
1+
701.87kr
Antal i lager: 10
SKN130-04, E14 (M12), DO-205AC, 130A. Hölje: E14 (M12). Kapsling (JEDEC-standard): DO-205AC. Framåtström [A]: 130A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 2500A. Komponentfamilj: Standard likriktardiod. Konfiguration: Skruvad. Läckström vid stängning Ir [A]: 22mA. Max temperatur: +180°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 400V. [V]: 1.5V @ 500A. Originalprodukt från tillverkaren: Semikron. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
SKN130-04
13 parametrar
Hölje
E14 (M12)
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-205AC
Framåtström [A]
130A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
2500A
Komponentfamilj
Standard likriktardiod
Konfiguration
Skruvad
Läckström vid stängning Ir [A]
22mA
Max temperatur
+180°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
400V
[V]
1.5V @ 500A