SKKD100-16, SEMIPACK1 MODUL, 100A
Kvantitet
Enhetspris
1-2
869.28kr
3+
688.40kr
Antal i lager: 3
SKKD100-16, SEMIPACK1 MODUL, 100A. Hölje: SEMIPACK1 MODUL. Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 100A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 2500A. Komponentfamilj: Standard likriktardiod. Konfiguration: Skruvad. Läckström vid stängning Ir [A]: 5mA. Max temperatur: +125°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 1.6 kV. [V]: 1.35V @ 300A. Originalprodukt från tillverkaren: Semikron. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
SKKD100-16
12 parametrar
Hölje
SEMIPACK1 MODUL
Framåtström [A]
100A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
2500A
Komponentfamilj
Standard likriktardiod
Konfiguration
Skruvad
Läckström vid stängning Ir [A]
5mA
Max temperatur
+125°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
1.6 kV
[V]
1.35V @ 300A