SK20100CD2R, D²-PAK, TO-263, 2x10A
Kvantitet
Enhetspris
1-49
20.18kr
50+
14.00kr
Antal i lager: 176
SK20100CD2R, D²-PAK, TO-263, 2x10A. Hölje: D²-PAK. Kapsling (JEDEC-standard): TO-263. Framåtström [A]: 2x10A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 150A. Komponentfamilj: Schottky likriktardiod, SMD montering. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A]: 300uA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 100V. [V]: 0.7V @ 10A. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
SK20100CD2R
13 parametrar
Hölje
D²-PAK
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-263
Framåtström [A]
2x10A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
150A
Komponentfamilj
Schottky likriktardiod, SMD montering
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A]
300uA
Max temperatur
+150°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
100V
[V]
0.7V @ 10A