SGL2-40-3G, DO213AA (MiniMELF), 40V, 2A
Kvantitet
Enhetspris
40-79
1.55kr
80-199
1.50kr
1.43kr
1.19kr
1.12kr
Antal i lager: 1860
Minimum: 40
SGL2-40-3G, DO213AA (MiniMELF), 40V, 2A. Hölje: DO213AA (MiniMELF). VRRM: 40V. Genomsnittlig likriktad ström per diod: 2A. Diod typ: schottky. Diodkonfiguration: oberoende. Framspänning (max): <0.53V / 2A. Information: 3rd Gen. Monteringstyp: SMD. Omvänd läckström: 40uA / 40V. Serie: SGL. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec. Minsta kvantitet: 40. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
SGL2-40-3G
12 parametrar
Hölje
DO213AA (MiniMELF)
VRRM
40V
Genomsnittlig likriktad ström per diod
2A
Diod typ
schottky
Diodkonfiguration
oberoende
Framspänning (max)
<0.53V / 2A
Information
3rd Gen
Monteringstyp
SMD
Omvänd läckström
40uA / 40V