SB-5H100-E3-54, DO-201AD, DO-201AD, 5A
Kvantitet
Enhetspris
1+
24.63kr
Antal i lager: 71
SB-5H100-E3-54, DO-201AD, DO-201AD, 5A. Hölje: DO-201AD. Kapsling (JEDEC-standard): DO-201AD. Framåtström [A]: 5A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 200A. Komponentfamilj: Schottky likriktardiod. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 0.2mA..10mA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 100V. [V]: 0.8V @ 5A. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
SB-5H100-E3-54
13 parametrar
Hölje
DO-201AD
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-201AD
Framåtström [A]
5A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
200A
Komponentfamilj
Schottky likriktardiod
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
0.2mA..10mA
Max temperatur
+175°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
100V
[V]
0.8V @ 5A