RM065-20K, 20k Ohms
RM065-20K, 20k Ohms
Kvantitet
Enhetspris
1-4
8.50kr
5-9
5.31kr
10-19
3.77kr
20-49
2.98kr
50+
2.47kr
Antal i lager: 250
RM065-20K, 20k Ohms. Motstånd: 20k Ohms. Bostadsdimensioner: 6.5x7x4.2mm. Driftspänning: 50V. Driftstemperatur: -25...40°C. Effekt: 0.1W. Karakteristisk: Linjär. Mekanisk rotationsvinkel: 200°. Montering/installation: THT. Potentiometer design: 6mm. Potentiometertyp: -. Terminaler: 5x5mm. Tolerans: ±30%. Vridmoment: 0.4...3.5Ncm. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
RM065-20K
12 parametrar
Motstånd
20k Ohms
Bostadsdimensioner
6.5x7x4.2mm
Driftspänning
50V
Driftstemperatur
-25...40°C
Effekt
0.1W
Karakteristisk
Linjär
Mekanisk rotationsvinkel
200°
Montering/installation
THT
Potentiometer design
6mm
Terminaler
5x5mm
Tolerans
±30%