RFU20TM5S, 20A, 100A, TO-220FP, TO-220F, 530V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
46.36kr
5-24
41.03kr
25-49
50+
Antal i lager: 6
RFU20TM5S, 20A, 100A, TO-220FP, TO-220F, 530V. Framåtström (AV): 20A. IFSM: 100A. Hölje: TO-220FP. Hölje (enligt datablad): TO-220F. VRRM: 530V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 3. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -55...+150°C. Framspänning Vf (min): 1.65V. Funktion: Ultrafast Soft Recovery Diode. Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: -. RoHS: ja. Spec info: Silicon epitaxial planer. Trr-diod (Min.): 23 ns. Tröskelspänning Vf (max): 2V. Originalprodukt från tillverkaren: ROHM. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
RFU20TM5S
18 parametrar
Framåtström (AV)
20A
IFSM
100A
Hölje
TO-220FP
Hölje (enligt datablad)
TO-220F
VRRM
530V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
3
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-55...+150°C
Framspänning Vf (min)
1.65V
Funktion
Ultrafast Soft Recovery Diode
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
Silicon epitaxial planer
Trr-diod (Min.)
23 ns
Tröskelspänning Vf (max)
2V