NMC0805X7R474K16TRPLPF
NMC0805X7R474K16TRPLPF
Kvantitet
Enhetspris
5-99
1.48kr
100+
1.01kr
Antal i lager: 5990
Minimum: 5
NMC0805X7R474K16TRPLPF. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 1.35mm (max.). Hölje: SMD 0805. Isoleringsparameter: X7R. Kapacitetsvärde [F]: 470nF. Komponentfamilj: SMD keramiska kondensatorer med 0805 hölje. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 16V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: NMC0805. Tolerans (%): ±10%. Tonhöjd: SMD 0805. Ytterbredd [mm]: 1.25mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 2mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Minsta kvantitet: 5. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NMC0805X7R474K16TRPLPF
Extern höjd [mm]
1.35mm (max.)
Isoleringsparameter
X7R
Kapacitetsvärde [F]
470nF
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
16V
RoHS
ja
Tolerans (%)
±10%
Ytterbredd [mm]
1.25mm
Yttre längd [mm]
2mm