NCD6R8J50NPOTR2-5MMLS
NCD6R8J50NPOTR2-5MMLS
Kvantitet
Enhetspris
10-99
0.54kr
100+
0.34kr
Antal i lager: 3514
Minimum: 10
NCD6R8J50NPOTR2-5MMLS. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 6mm. Hölje: RM=2.54mm. Isoleringsparameter: NPO. Kapacitetsvärde [F]: 6.8pF. Komponentfamilj: Keramiska skivkondensatorer. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Max temperatur: +85°C.. Märkspänning (V): 50V. RoHS: nej. Tillverkarens produktgrupp: NCD. Tolerans (%): ±5 %. Tonhöjd: 2.54mm. Ytterbredd [mm]: 4.0mm (max.). Ytterdiameter [mm]: 6mm. Yttre längd [mm]: 6mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Minsta kvantitet: 10. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NCD6R8J50NPOTR2-5MMLS
18 parametrar
Antal terminaler
2
Extern höjd [mm]
6mm
Hölje
RM=2.54mm
Isoleringsparameter
NPO
Kapacitetsvärde [F]
6.8pF
Komponentfamilj
Keramiska skivkondensatorer
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Max temperatur
+85°C.
Märkspänning (V)
50V
RoHS
nej
Tillverkarens produktgrupp
NCD
Tolerans (%)
±5 %
Tonhöjd
2.54mm
Ytterbredd [mm]
4.0mm (max.)
Ytterdiameter [mm]
6mm
Yttre längd [mm]
6mm