MUR8100EG, TO-220AC, TO-220AC, 8A
Kvantitet
Enhetspris
1+
46.57kr
Antal i lager: 490
MUR8100EG, TO-220AC, TO-220AC, 8A. Hölje: TO-220AC. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AC. Framåtström [A]: 8A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 100A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 25uA..500uA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 100 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 1 kV. [V]: 1.8V @ 8A. Originalprodukt från tillverkaren: Onsemi. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MUR8100EG
14 parametrar
Hölje
TO-220AC
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AC
Framåtström [A]
8A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
100A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
25uA..500uA
Max temperatur
+175°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
100 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
1 kV
[V]
1.8V @ 8A