MEE75-12DA, 75A, 1200A, TO-240, TO-240AA, 1200V
Kvantitet
Enhetspris
1-3
544.07kr
4-7
528.23kr
8-15
16+
Antal i lager: 7
MEE75-12DA, 75A, 1200A, TO-240, TO-240AA, 1200V. Framåtström (AV): 75A. IFSM: 1200A. Hölje: TO-240. Hölje (enligt datablad): TO-240AA. VRRM: 1200V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 3. Används för: kan även användas för solpanelsystem. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -40...+150°C. Framspänning Vf (min): 1.8V. Funktion: diodmodul, "Fast Recovery Epitaxial Diode (FRED)". Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: 2 diodmoduler. RoHS: ja. Spec info: isolering 3600V. Trr-diod (Min.): 250 ns. Tröskelspänning Vf (max): 2.58V. Originalprodukt från tillverkaren: IXYS. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MEE75-12DA
20 parametrar
Framåtström (AV)
75A
IFSM
1200A
Hölje
TO-240
Hölje (enligt datablad)
TO-240AA
VRRM
1200V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
3
Används för
kan även användas för solpanelsystem
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-40...+150°C
Framspänning Vf (min)
1.8V
Funktion
diodmodul, "Fast Recovery Epitaxial Diode (FRED)"
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Obs
2 diodmoduler
RoHS
ja
Spec info
isolering 3600V
Trr-diod (Min.)
250 ns
Tröskelspänning Vf (max)
2.58V