MBRS3100T3G, 3A, 130A, DO-214, SMC CASE 403AC ( 7.15x6.25mm ), 100V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
7.59kr
5-49
6.38kr
50-99
5.60kr
5.04kr
200+
4.32kr
Antal i lager: 2452
MBRS3100T3G, 3A, 130A, DO-214, SMC CASE 403AC ( 7.15x6.25mm ), 100V. Framåtström (AV): 3A. IFSM: 130A. Hölje: DO-214. Hölje (enligt datablad): SMC CASE 403AC ( 7.15x6.25mm ). VRRM: 100V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+175°C. Framspänning Vf (min): 0.79V. Funktion: Schottky likriktardiod. Halvledarmaterial: Sb. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). Märkning på höljet: B310. RoHS: ja. Spec info: Vf 0.79V/3A, (iF=3.0A, TJ=25°C). Tröskelspänning Vf (max): 0.79V. Originalprodukt från tillverkaren: ON Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
MBRS3100T3G
18 parametrar
Framåtström (AV)
3A
IFSM
130A
Hölje
DO-214
Hölje (enligt datablad)
SMC CASE 403AC ( 7.15x6.25mm )
VRRM
100V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+175°C
Framspänning Vf (min)
0.79V
Funktion
Schottky likriktardiod
Halvledarmaterial
Sb
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
Märkning på höljet
B310
RoHS
ja
Spec info
Vf 0.79V/3A, (iF=3.0A, TJ=25°C)
Tröskelspänning Vf (max)
0.79V