MBRS1100T3G, SMB, DO-214AC, 1A
MBRS1100T3G, SMB, DO-214AC, 1A
Kvantitet
Enhetspris
1-99
6.01kr
100+
4.44kr
Antal i lager: 4980
MBRS1100T3G, SMB, DO-214AC, 1A. Hölje: SMB. Kapsling (JEDEC-standard): DO-214AC. Framåtström [A]: 1A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 50A. Komponentfamilj: Schottky likriktardiod, SMD montering. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A]: 0.5mA..5mA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 100V. [V]: 0.75V @ 1A. Originalprodukt från tillverkaren: Onsemi. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBRS1100T3G
13 parametrar
Hölje
SMB
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-214AC
Framåtström [A]
1A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
50A
Komponentfamilj
Schottky likriktardiod, SMD montering
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A]
0.5mA..5mA
Max temperatur
+175°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
100V
[V]
0.75V @ 1A