MBRF20H100CT, 20A, 150A, TO-220FP, TO-220F, 100V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
17.12kr
5-24
14.44kr
25-49
50-99
100+
Antal i lager: 39
MBRF20H100CT, 20A, 150A, TO-220FP, TO-220F, 100V. Framåtström (AV): 20A. IFSM: 150A. Hölje: TO-220FP. Hölje (enligt datablad): TO-220F. VRRM: 100V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 3. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Driftstemperatur: -65...+150°C. Framspänning Vf (min): 0.75V. Funktion: SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER. Halvledarmaterial: Sb. Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 50. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: dubbla kiseldioder. RoHS: ja. Spec info: Ifsm 150Ap. Tröskelspänning Vf (max): 0.95V. Originalprodukt från tillverkaren: Taiwan Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBRF20H100CT
20 parametrar
Framåtström (AV)
20A
IFSM
150A
Hölje
TO-220FP
Hölje (enligt datablad)
TO-220F
VRRM
100V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
3
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Driftstemperatur
-65...+150°C
Framspänning Vf (min)
0.75V
Funktion
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
Halvledarmaterial
Sb
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
50
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Obs
dubbla kiseldioder
RoHS
ja
Spec info
Ifsm 150Ap
Tröskelspänning Vf (max)
0.95V