MBRB2545CT-E3-45, D²-PAK, TO-263, 2x12.5A
Kvantitet
Enhetspris
1-9
32.40kr
10+
23.74kr
Antal i lager: 488
MBRB2545CT-E3-45, D²-PAK, TO-263, 2x12.5A. Hölje: D²-PAK. Kapsling (JEDEC-standard): TO-263. Framåtström [A]: 2x12.5A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 150A. Komponentfamilj: Schottky likriktardiod. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A]: 0.2mA..40mA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 45V. [V]: 0.75V @ 15A. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay (general Semiconductor). Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
MBRB2545CT-E3-45
13 parametrar
Hölje
D²-PAK
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-263
Framåtström [A]
2x12.5A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
150A
Komponentfamilj
Schottky likriktardiod
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A]
0.2mA..40mA
Max temperatur
+150°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
45V
[V]
0.75V @ 15A