MBR40250TG, 40A, 80A, TO-220, TO-220 CASE 221A, 250V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
28.47kr
5-24
24.72kr
25-49
50-99
100+
Antal i lager: 17
MBR40250TG, 40A, 80A, TO-220, TO-220 CASE 221A, 250V. Framåtström (AV): 40A. IFSM: 80A. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220 CASE 221A. VRRM: 250V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 3. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+150°C. Framspänning Vf (min): 0.71V. Funktion: Switch-mode Schottky, Power Rectifier. Halvledarmaterial: Sb. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Trr-diod (Min.): 35 ns. Tröskelspänning Vf (max): 0.97V. Originalprodukt från tillverkaren: ON Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBR40250TG
17 parametrar
Framåtström (AV)
40A
IFSM
80A
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220 CASE 221A
VRRM
250V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
3
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+150°C
Framspänning Vf (min)
0.71V
Funktion
Switch-mode Schottky, Power Rectifier
Halvledarmaterial
Sb
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Trr-diod (Min.)
35 ns
Tröskelspänning Vf (max)
0.97V