MBR3100G, 3A, 80A, DO-201, DO-201 ( 9.5x5.0mm ), 100V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
14.34kr
5-24
12.43kr
25-49
50-99
9.61kr
100+
7.89kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 65
MBR3100G, 3A, 80A, DO-201, DO-201 ( 9.5x5.0mm ), 100V. Framåtström (AV): 3A. IFSM: 80A. Hölje: DO-201. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 9.5x5.0mm ). VRRM: 100V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+150°C. Framspänning Vf (min): 0.69V. Halvledarmaterial: Sb. Konditionering: rulla. Konditioneringsenhet: 1500. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: B3100. RoHS: ja. Schottky diod?: schottky. Spec info: IFMS 150App/8.3ms, 60Hz. Tröskelspänning Vf (max): 0.79V. Originalprodukt från tillverkaren: ON Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBR3100G
20 parametrar
Framåtström (AV)
3A
IFSM
80A
Hölje
DO-201
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 9.5x5.0mm )
VRRM
100V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+150°C
Framspänning Vf (min)
0.69V
Halvledarmaterial
Sb
Konditionering
rulla
Konditioneringsenhet
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
B3100
RoHS
ja
Schottky diod?
schottky
Spec info
IFMS 150App/8.3ms, 60Hz
Tröskelspänning Vf (max)
0.79V