MBR20200CTG, TO-220AB, TO-220AB, 2x10A
Kvantitet
Enhetspris
1-49
70.87kr
50+
52.31kr
Antal i lager: 234
MBR20200CTG, TO-220AB, TO-220AB, 2x10A. Hölje: TO-220AB. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AB. Framåtström [A]: 2x10A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 150A. Komponentfamilj: Silicon Schottky likriktardiod. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 1mA..50mA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 200V. [V]: 0.9V @ 10A. Originalprodukt från tillverkaren: Onsemi. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBR20200CTG
13 parametrar
Hölje
TO-220AB
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AB
Framåtström [A]
2x10A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
150A
Komponentfamilj
Silicon Schottky likriktardiod
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
1mA..50mA
Max temperatur
+175°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
200V
[V]
0.9V @ 10A