MBR20100CT-ONS, 20A, 150A, TO-220, TO-220AB, 100V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
19.51kr
5-24
16.63kr
25-49
50-99
100+
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 6
MBR20100CT-ONS, 20A, 150A, TO-220, TO-220AB, 100V. Framåtström (AV): 20A. IFSM: 150A. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AB. VRRM: 100V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 3. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Driftstemperatur: -65...+175°C. Framspänning Vf (min): 0.75V. Funktion: Schottky likriktardiod. Halvledarmaterial: Sb. MRT (max): 20mA. MRT (min): 0.1mA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: B20100G. RoHS: ja. Spec info: Ifsm 150App/60Hz. Tröskelspänning Vf (max): 0.95V. Originalprodukt från tillverkaren: ON Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBR20100CT-ONS
20 parametrar
Framåtström (AV)
20A
IFSM
150A
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AB
VRRM
100V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
3
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Driftstemperatur
-65...+175°C
Framspänning Vf (min)
0.75V
Funktion
Schottky likriktardiod
Halvledarmaterial
Sb
MRT (max)
20mA
MRT (min)
0.1mA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
B20100G
RoHS
ja
Spec info
Ifsm 150App/60Hz
Tröskelspänning Vf (max)
0.95V