MBR10150CT-P, TO-220, TO220AB
MBR10150CT-P, TO-220, TO220AB
1-4
16.79kr
5-9
10.50kr
10-19
8.86kr
20-49
8.00kr
50+
7.36kr
Antal i lager: 15
MBR10150CT-P, TO-220, TO220AB. Hölje: TO-220, TO220AB. Diod typ: Schottky likriktardiod. Förpackning: tubus. Körström: 10A. Ledningsspänning (tröskelspänning): 0.9V. Max omvänd spänning: 150V. Montering/installation: THT. Pulsström max.: 100A. RoHS: nej. Originalprodukt från tillverkaren: Yangjie Technology. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
MBR10150CT-P
10 parametrar
Hölje
TO-220, TO220AB
Diod typ
Schottky likriktardiod
Förpackning
tubus
Körström
10A
Ledningsspänning (tröskelspänning)
0.9V
Max omvänd spänning
150V
Montering/installation
THT
Pulsström max.
100A