MBR10100CT, 10A, 60.4k Ohms, TO-220, TO-220AC-3P, 100V
1-4
10.73kr
5-24
9.00kr
25-49
7.77kr
50-99
7.07kr
100+
5.94kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 8
MBR10100CT, 10A, 60.4k Ohms, TO-220, TO-220AC-3P, 100V. Framåtström (AV): 10A. IFSM: 60.4k Ohms. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AC-3P. VRRM: 100V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 3. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Driftstemperatur: -65...+150°C. Framspänning Vf (min): 0.78V. Funktion: Dubbel Schottky Barriär likriktardiod. Halvledarmaterial: Sb. MRT (max): 0.008mA. MRT (min): 8uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ifsm 120A (t=8.3ms). Tröskelspänning Vf (max): 0.88V. Originalprodukt från tillverkaren: Taiwan Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBR10100CT
19 parametrar
Framåtström (AV)
10A
IFSM
60.4k Ohms
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AC-3P
VRRM
100V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
3
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Driftstemperatur
-65...+150°C
Framspänning Vf (min)
0.78V
Funktion
Dubbel Schottky Barriär likriktardiod
Halvledarmaterial
Sb
MRT (max)
0.008mA
MRT (min)
8uA
ja
Spec info
Ifsm 120A (t=8.3ms)
Tröskelspänning Vf (max)
0.88V