HFA50PA60CPBF, TO-247, TO-247AC, 2x25A, 50A, 225A, TO-247AD, 600V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
226.69kr
5-14
215.90kr
15-29
30+
Föråldrad produkt, kommer snart att tas bort från katalogen
Slut i lager
Ekvivalens tillgänglig
HFA50PA60CPBF, TO-247, TO-247AC, 2x25A, 50A, 225A, TO-247AD, 600V. Hölje: TO-247. Kapsling (JEDEC-standard): TO-247AC. Framåtström [A]: 2x25A. Framåtström (AV): 50A. IFSM: 225A. Hölje (enligt datablad): TO-247AD. VRRM: 600V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 2. Antal terminaler: 3. Cj: 55pF. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Driftstemperatur: -55...+150°C. Framspänning Vf (min): 1.3V. Funktion: Ultra Fast Soft Recovery Diode. Halvledarmaterial: kisel. Ifsm [A]: 225A. Komponentfamilj: dubbel snabb likriktardiod (tr<500ns). Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 30. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 1.5uA...2mA. Max temperatur: +150°C.. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 75 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 600V. Spec info: IFSM--225Ap, t=8.33mS. Trr-diod (Min.): 23 ns. Tröskelspänning Vf (max): 2V. [V]: 1.7V @ 25A. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
HFA50PA60CPBF
32 parametrar
Hölje
TO-247
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-247AC
Framåtström [A]
2x25A
Framåtström (AV)
50A
IFSM
225A
Hölje (enligt datablad)
TO-247AD
VRRM
600V
Antal per fodral
Antal terminaler
3
Cj
55pF
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Driftstemperatur
-55...+150°C
Framspänning Vf (min)
1.3V
Funktion
Ultra Fast Soft Recovery Diode
Halvledarmaterial
kisel
Ifsm [A]
225A
Komponentfamilj
dubbel snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
30
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
1.5uA...2mA
Max temperatur
+150°C.
Montering/installation
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
75 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
600V
Spec info
IFSM--225Ap, t=8.33mS
Trr-diod (Min.)
23 ns
Tröskelspänning Vf (max)
2V
[V]
1.7V @ 25A