HFA25TB60, 25A, 225A, TO-220, TO-220AC, 600V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
50.60kr
5-24
45.18kr
25-49
50-99
100+
Antal i lager: 33
HFA25TB60, 25A, 225A, TO-220, TO-220AC, 600V. Framåtström (AV): 25A. IFSM: 225A. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AC. VRRM: 600V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Cj: 55pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -55...+150°C. Ekvivalenta: VS-HFA25TB60-M3. Framspänning Vf (min): 1.3V. Funktion: Ultrafast Soft Recovery Diode. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 600uA. MRT (min): 1.5uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: IFSM--225Ap. Trr-diod (Min.): 23 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.7V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
HFA25TB60
22 parametrar
Framåtström (AV)
25A
IFSM
225A
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AC
VRRM
600V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Cj
55pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-55...+150°C
Ekvivalenta
VS-HFA25TB60-M3
Framspänning Vf (min)
1.3V
Funktion
Ultrafast Soft Recovery Diode
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
600uA
MRT (min)
1.5uA
Montering/installation
ja
Spec info
IFSM--225Ap
Trr-diod (Min.)
23 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.7V