HFA16TB120PBF, TO-220AC, TO-220AC, 16A
Kvantitet
Enhetspris
1+
82.47kr
Slut i lager
Få ett meddelande via e-post när denna produkt finns i lager igen!
HFA16TB120PBF, TO-220AC, TO-220AC, 16A. Hölje: TO-220AC. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AC. Framåtström [A]: 16A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 190A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 0.75uA..2mA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 135 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 1.2 kV. [V]: 3V @ 16A. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
HFA16TB120PBF
14 parametrar
Hölje
TO-220AC
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AC
Framåtström [A]
16A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
190A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
0.75uA..2mA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
135 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
1.2 kV
[V]
3V @ 16A