G5V-1-12DC, SPDT, 12VDC
G5V-1-12DC, SPDT, 12VDC
Kvantitet
Enhetspris
4-7
19.97kr
8-24
19.30kr
25-149
550+
Antal i lager: 1022
Minimum: 4
G5V-1-12DC, SPDT, 12VDC. Elektrisk kontaktkonfiguration: SPDT. Spolespänning: 12VDC. Brytarström: 1A. Coil Power: 150mW. Dielektrisk styrka (mellan spole och kontakter): 1000VAC. Drift/släpptid: 5ms/5ms. Information: -. Kontaktmaterial: Ag + Au plated. Mått: 12.5x7.5x10mm. Omkoppling: 62.5VA/30W. Omkopplingsspänning: 125VAC/60VDC. Serie: -. Spolemotstånd: 960 Ohms. Typ: Låg effektrelä (signaler). Originalprodukt från tillverkaren: Omron. Minsta kvantitet: 4. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
G5V-1-12DC
14 parametrar
Elektrisk kontaktkonfiguration
SPDT
Spolespänning
12VDC
Brytarström
1A
Coil Power
150mW
Dielektrisk styrka (mellan spole och kontakter)
1000VAC
Drift/släpptid
5ms/5ms
Kontaktmaterial
Ag + Au plated
Mått
12.5x7.5x10mm
Omkoppling
62.5VA/30W
Omkopplingsspänning
125VAC/60VDC
Spolemotstånd
960 Ohms