G5Q-1A-EU-24VDC, SPST (OFF-ON), 24VDC
Kvantitet
Enhetspris
1-4
24.37kr
5-19
21.58kr
20-39
40-79
80+
Antal i lager: 249
G5Q-1A-EU-24VDC, SPST (OFF-ON), 24VDC. Brytarläge: SPST (OFF-ON). Spolespänning: 24VDC. Antal kontakter: 1. Antal terminaler: 4. Driftstemperatur: -40...+85°C. Drivström: 8.3mA. Kontaktmaterial: AgNi. Max belastning: 250VAC/10A, 30VDC/5A. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Mått: 20.3x10.3x15.8mm. Relätyp: Elektromagnetiskt relä. RoHS: ja. Spole: 1. Spolemotstånd: 2880 Ohms. Originalprodukt från tillverkaren: Omron. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
G5Q-1A-EU-24VDC
15 parametrar
Brytarläge
SPST (OFF-ON)
Spolespänning
24VDC
Antal kontakter
1
Antal terminaler
4
Driftstemperatur
-40...+85°C
Drivström
8.3mA
Kontaktmaterial
AgNi
Max belastning
250VAC/10A, 30VDC/5A
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Mått
20.3x10.3x15.8mm
Relätyp
Elektromagnetiskt relä
RoHS
ja
Spole
1
Spolemotstånd
2880 Ohms