G5Q-14-12VDC, 1SPDT (PÅ-PÅ), 12VDC
Kvantitet
Enhetspris
1-4
30.35kr
5-24
27.41kr
25-49
50-99
100+
Antal i lager: 143
G5Q-14-12VDC, 1SPDT (PÅ-PÅ), 12VDC. Brytarläge: 1SPDT (PÅ-PÅ). Spolespänning: 12VDC. Antal kontakter: 1. Antal terminaler: 5. Driftstemperatur: -40...+85°C. Drivström: 33.3mA. Kontaktmaterial: AgNi. Max belastning: 250VAC/3A, 30VDC/3A. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Mått: 20.3x10.3x15.8mm. Relätyp: Elektromagnetiskt relä. RoHS: ja. Spole: 1. Spolemotstånd: 360 Ohms. Originalprodukt från tillverkaren: Omron. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
G5Q-14-12VDC
15 parametrar
Brytarläge
1SPDT (PÅ-PÅ)
Spolespänning
12VDC
Antal kontakter
1
Antal terminaler
5
Driftstemperatur
-40...+85°C
Drivström
33.3mA
Kontaktmaterial
AgNi
Max belastning
250VAC/3A, 30VDC/3A
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Mått
20.3x10.3x15.8mm
Relätyp
Elektromagnetiskt relä
RoHS
ja
Spole
1
Spolemotstånd
360 Ohms