G5NB1AE-24V, SPST (OFF-ON), 24VDC
Kvantitet
Enhetspris
1-4
31.32kr
5-24
28.93kr
25-49
50-99
100+
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 147
G5NB1AE-24V, SPST (OFF-ON), 24VDC. Brytarläge: SPST (OFF-ON). Spolespänning: 24VDC. Antal kontakter: 1. Antal terminaler: 4. Drivström: 8.3mA. Max belastning: 250VAC/5A, 30VDC/3A. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Mått: 20.5x15.3x7mm. Relätyp: Elektromagnetiskt relä. RoHS: ja. Spole: 1. Spolemotstånd: 2880 Ohms. Originalprodukt från tillverkaren: Omron. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
G5NB1AE-24V
13 parametrar
Brytarläge
SPST (OFF-ON)
Spolespänning
24VDC
Antal kontakter
1
Antal terminaler
4
Drivström
8.3mA
Max belastning
250VAC/5A, 30VDC/3A
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Mått
20.5x15.3x7mm
Relätyp
Elektromagnetiskt relä
RoHS
ja
Spole
1
Spolemotstånd
2880 Ohms