G5NB-1A-E-12V-DC
G5NB-1A-E-12V-DC
Kvantitet
Enhetspris
1-9
57.30kr
10+
44.94kr
Antal i lager: 2424
G5NB-1A-E-12V-DC. AC/DC [A]: 5/3A. AC[V]: 250V. Antal terminaler: 4. Hölje: PCB-lödning. Inställning av spole: 1 spole. Komponentfamilj: elektromekaniskt relä. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Kontaktkonfiguration (pol/krets): SPST. Kontaktresistans [Ohm]: 0.10 Ohms. Max temperatur: +85°C.. Mått: 20.5x7.2x15.3mm. RoHS: ja. Spolemotstånd: 720 Ohms. Spänning DC: 30 v. [V]: 1.2VDC. Originalprodukt från tillverkaren: Omron. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
G5NB-1A-E-12V-DC
16 parametrar
AC/DC [A]
5/3A
AC[V]
250V
Antal terminaler
4
Hölje
PCB-lödning
Inställning av spole
1 spole
Komponentfamilj
elektromekaniskt relä
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Kontaktkonfiguration (pol/krets)
SPST
Kontaktresistans [Ohm]
0.10 Ohms
Max temperatur
+85°C.
Mått
20.5x7.2x15.3mm
RoHS
ja
Spolemotstånd
720 Ohms
Spänning DC
30 v
[V]
1.2VDC