FFPF10UP60S, 10A, 50A, TO-220FP, TO-220F-2L, 600V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
23.82kr
5-24
21.26kr
25-49
50-99
100+
Antal i lager: 56
FFPF10UP60S, 10A, 50A, TO-220FP, TO-220F-2L, 600V. Framåtström (AV): 10A. IFSM: 50A. Hölje: TO-220FP. Hölje (enligt datablad): TO-220F-2L. VRRM: 600V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+150°C. Framspänning Vf (min): 2V. Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ultrafast with soft recovery (IF=1A), <40ns. Trr-diod (Min.): 34 ns. Tröskelspänning Vf (max): 2.2V. Originalprodukt från tillverkaren: Fairchild. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
FFPF10UP60S
17 parametrar
Framåtström (AV)
10A
IFSM
50A
Hölje
TO-220FP
Hölje (enligt datablad)
TO-220F-2L
VRRM
600V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+150°C
Framspänning Vf (min)
2V
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
Ultrafast with soft recovery (IF=1A), <40ns
Trr-diod (Min.)
34 ns
Tröskelspänning Vf (max)
2.2V