ETQP3M4R7KVN, 4.7uH
ETQP3M4R7KVN, 4.7uH
Kvantitet
Enhetspris
2+
7.39kr
Antal i lager: 74
Minimum: 2
ETQP3M4R7KVN, 4.7uH. Induktans: 4.7uH. Avskärmning: Överraskad. DC -motstånd max.ohms: 31.9m Ohms. Driftstemperatur: -55...+155°C. Information: -. Kärnmaterial: Sammansatt. Monteringstyp: SMD. Märkström @ deltaT=40K: 4.6A. Mättnadsström @ deltal = 20%: 9.8A/30%. Q-faktor: -. Serie: PCC-M0630M-LP. Storlek: 6.5x6x3mm. Testfrekvens: 0.1 MHz. Tolerans: ±20%. Originalprodukt från tillverkaren: Panasonic. Minsta kvantitet: 2. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
ETQP3M4R7KVN
14 parametrar
Induktans
4.7uH
Avskärmning
Överraskad
DC -motstånd max.ohms
31.9m Ohms
Driftstemperatur
-55...+155°C
Kärnmaterial
Sammansatt
Monteringstyp
SMD
Märkström @ deltaT=40K
4.6A
Mättnadsström @ deltal = 20%
9.8A/30%
Serie
PCC-M0630M-LP
Storlek
6.5x6x3mm
Testfrekvens
0.1 MHz
Tolerans
±20%