EC24151K-502438-T
EC24151K-502438-T
1-99
3.71kr
100+
2.53kr
Antal i lager: 564
EC24151K-502438-T. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 3mm. Hölje: RM=10.16mm. Induktansvärde: 150uH. Komponentfamilj: Induktans. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Max temperatur: +80°C.. Motstånd: 4.4 Ohms. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: EC24. Tolerans (%): ±10%. Tonhöjd: 10.16mm. Ytterbredd [mm]: 3mm. Ytterdiameter [mm]: 3mm. Yttre längd [mm]: 7mm. [A]: 0.15A. Originalprodukt från tillverkaren: C.t.c.coils. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
EC24151K-502438-T
Extern höjd [mm]
3mm
Hölje
RM=10.16mm
Induktansvärde
150uH
Max temperatur
+80°C.
Motstånd
4.4 Ohms
Tolerans (%)
±10%
Tonhöjd
10.16mm
Ytterbredd [mm]
3mm
Ytterdiameter [mm]
3mm
Yttre längd [mm]
7mm
[A]
0.15A