DTV1500HD, 6A, 15A, 80A (tp=10ms), TO-220, TO-220AC, 1500V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
32.94kr
5-9
31.17kr
10-24
25-49
50+
Antal i lager: 35
DTV1500HD, 6A, 15A, 80A (tp=10ms), TO-220, TO-220AC, 1500V. Framåtström (AV): 6A. Forward current (RMS): 15A. IFSM: 80A (tp=10ms). Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AC. VRRM: 1500V. Antal terminaler: 2. Framspänning Vf (min): 1.5V. Funktion: CRT Horizontal Deflection. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 1mA. MRT (min): 100uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Olika: Högspänningsdämpardiod. Trr-diod (Min.): 75 ns. Tröskelspänning Vf (max): 2.3V. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
DTV1500HD
17 parametrar
Framåtström (AV)
6A
Forward current (RMS)
15A
IFSM
80A (tp=10ms)
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AC
VRRM
1500V
Antal terminaler
2
Framspänning Vf (min)
1.5V
Funktion
CRT Horizontal Deflection
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
1mA
MRT (min)
100uA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Olika
Högspänningsdämpardiod
Trr-diod (Min.)
75 ns
Tröskelspänning Vf (max)
2.3V