DSI30-16A, TO-220AC, TO-220AC, 30A
Kvantitet
Enhetspris
1-2
57.03kr
3-9
47.53kr
10-49
50+
Antal i lager: 216
DSI30-16A, TO-220AC, TO-220AC, 30A. Hölje: TO-220AC. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AC. Framåtström [A]: 30A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 300A. Komponentfamilj: Standard likriktardiod. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 40uA..1.5mA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 1.6 kV. [V]: 1.25V @ 30A. Originalprodukt från tillverkaren: IXYS. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
DSI30-16A
13 parametrar
Hölje
TO-220AC
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AC
Framåtström [A]
30A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
300A
Komponentfamilj
Standard likriktardiod
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
40uA..1.5mA
Max temperatur
+175°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
1.6 kV
[V]
1.25V @ 30A