DF20LC30, 20A, 180A, D2PAK ( TO-263 ), TO-263, 300V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
12.84kr
5-24
10.61kr
25-49
9.47kr
50+
8.33kr
Antal i lager: 51
DF20LC30, 20A, 180A, D2PAK ( TO-263 ), TO-263, 300V. Framåtström (AV): 20A. IFSM: 180A. Hölje: D2PAK ( TO-263 ). Hölje (enligt datablad): TO-263. VRRM: 300V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 3. Cj: 90pF. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Framspänning Vf (min): 1V. Funktion: högeffektiv ultrasnabb diod. Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). Märkning på höljet: 20LC30. RoHS: ja. Spec info: IFSM--180Ap (1cycle). Temperatur: +150°C. Trr-diod (Min.): 30 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.3V. Originalprodukt från tillverkaren: Shindengen Electric. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
DF20LC30
20 parametrar
Framåtström (AV)
20A
IFSM
180A
Hölje
D2PAK ( TO-263 )
Hölje (enligt datablad)
TO-263
VRRM
300V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
3
Cj
90pF
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Framspänning Vf (min)
1V
Funktion
högeffektiv ultrasnabb diod
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
Märkning på höljet
20LC30
RoHS
ja
Spec info
IFSM--180Ap (1cycle)
Temperatur
+150°C
Trr-diod (Min.)
30 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.3V