D42-40-08-RO, 40A, 600A, DO-5, DO-5P, 800V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
146.72kr
5-9
141.19kr
10-24
25+
Antal i lager: 6
D42-40-08-RO, 40A, 600A, DO-5, DO-5P, 800V. Framåtström (AV): 40A. IFSM: 600A. Hölje: DO-5. Hölje (enligt datablad): DO-5P. VRRM: 800V. Används för: kan även användas för solpanelsystem. Bussningsgänga: M6. Dielektrisk struktur: hölje anslutet till anoden. Driftstemperatur: -25...+150°C. Framspänning Vf (min): 1V. Funktion: effektdiod. Montering/installation: skruv. Spec info: 600App/10ms. Tröskelspänning Vf (max): 1.4V. Originalprodukt från tillverkaren: Lamina S.i. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
D42-40-08-RO
15 parametrar
Framåtström (AV)
40A
IFSM
600A
Hölje
DO-5
Hölje (enligt datablad)
DO-5P
VRRM
800V
Används för
kan även användas för solpanelsystem
Bussningsgänga
M6
Dielektrisk struktur
hölje anslutet till anoden
Driftstemperatur
-25...+150°C
Framspänning Vf (min)
1V
Funktion
effektdiod
Montering/installation
skruv
Spec info
600App/10ms
Tröskelspänning Vf (max)
1.4V