CIP20KC-10KA
CIP20KC-10KA
Kvantitet
Enhetspris
1+
67.42kr
Antal i lager: 799
CIP20KC-10KA. Antal terminaler: 3. Axeldiameter: 6mm. Färg: -. Fördelningsspänning: 1 kV. Hölje: metallhölje. Karakteristisk: linjär potentiometer. Komponentfamilj: monopotentiometer, 6 mm diameter axel. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Material: -.. Max temperatur: -. Motstånd: 10k Ohms. Mått: D=20.4mm.H=60.7mm. Nominell förlust [W @ °C]: 0.4W @ 40°C. Registrering: -. RoHS: ja. Skaftmaterial: plast. Temperaturkoefficient: -. Tillverkarens produktgrupp: CIP20KC. Tolerans (%): ±20 %. Varvandel: 1. Vridvinkel [°]: 300° ± 5°. Yta: -. [V]: 500V. Originalprodukt från tillverkaren: Radiohm. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
CIP20KC-10KA
18 parametrar
Antal terminaler
3
Axeldiameter
6mm
Fördelningsspänning
1 kV
Hölje
metallhölje
Karakteristisk
linjär potentiometer
Komponentfamilj
monopotentiometer, 6 mm diameter axel
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Motstånd
10k Ohms
Mått
D=20.4mm.H=60.7mm
Nominell förlust [W @ °C]
0.4W @ 40°C
RoHS
ja
Skaftmaterial
plast
Tillverkarens produktgrupp
CIP20KC
Tolerans (%)
±20 %
Varvandel
1
Vridvinkel [°]
300° ± 5°
[V]
500V