BZX84-C3V6-215, SOT23
BZX84-C3V6-215, SOT23
Kvantitet
Enhetspris
1-4
6.92kr
5-9
4.32kr
10-19
2.80kr
20-49
2.03kr
50+
1.55kr
Antal i lager: 500
BZX84-C3V6-215, SOT23. Hölje: SOT23. Diod typ: zenerdiod. Effekt: 0.25W. Halvledarstruktur: diod. Halvledartyp: diod. Körström: 200mA. Ledningsspänning (tröskelspänning): 0.9V. Montering/installation: SMD. RoHS: nej. Tolerans: 5%. Zenerspänning: 3.6V. Originalprodukt från tillverkaren: Nexperia. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
BZX84-C3V6-215
12 parametrar
Hölje
SOT23
Diod typ
zenerdiod
Effekt
0.25W
Halvledarstruktur
diod
Halvledartyp
diod
Körström
200mA
Ledningsspänning (tröskelspänning)
0.9V
Montering/installation
SMD
RoHS
nej
Tolerans
5%
Zenerspänning
3.6V