BZV55C6V2, 12.7k Ohms, 0.5W, SOD-80 ( 3.4x1.6mm ), 6.2V
Kvantitet
Enhetspris
10-49
0.43kr
50-99
0.37kr
0.33kr
500+
0.28kr
Antal i lager: 1017
Minimum: 10
BZV55C6V2, 12.7k Ohms, 0.5W, SOD-80 ( 3.4x1.6mm ), 6.2V. Hölje: 12.7k Ohms. Pd (effektförlust, max): 0.5W. Hölje (enligt datablad): SOD-80 ( 3.4x1.6mm ). Zenerspänning: 6.2V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Diod typ: zenerdiod. Effekt: 0.5W. Halvledarmaterial: kisel. Halvledarstruktur: diod. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). RoHS: ja. Tolerans: 5%. VRRM: 6.2V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Minsta kvantitet: 10. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BZV55C6V2
17 parametrar
Hölje
12.7k Ohms
Pd (effektförlust, max)
0.5W
Hölje (enligt datablad)
SOD-80 ( 3.4x1.6mm )
Zenerspänning
6.2V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Diod typ
zenerdiod
Effekt
0.5W
Halvledarmaterial
kisel
Halvledarstruktur
diod
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
RoHS
ja
Tolerans
5%
VRRM
6.2V