BYV42E-150, 15A, 75A, TO-220, TO-220AB ( SOT78 ), 150V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
21.30kr
5-24
17.61kr
25-49
50+
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 67
BYV42E-150, 15A, 75A, TO-220, TO-220AB ( SOT78 ), 150V. Framåtström (AV): 15A. IFSM: 75A. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AB ( SOT78 ). VRRM: 150V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 3. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Framspänning Vf (min): 0.78V. Funktion: Likriktardioder, Ultrasnabba, robusta. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 1mA. MRT (min): 0.5mA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: gemensam katod. RoHS: ja. Spec info: Ifsm--75Ap t=10ms / diode. Temperatur: +150°C. Trr-diod (Min.): 20 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.05V. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp Semiconductors. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYV42E-150
21 parametrar
Framåtström (AV)
15A
IFSM
75A
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AB ( SOT78 )
VRRM
150V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
3
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Framspänning Vf (min)
0.78V
Funktion
Likriktardioder, Ultrasnabba, robusta
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
1mA
MRT (min)
0.5mA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Obs
gemensam katod
RoHS
ja
Spec info
Ifsm--75Ap t=10ms / diode
Temperatur
+150°C
Trr-diod (Min.)
20 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.05V