BYV34-400, TO-220AB, TO-220AB, 2x10A
Kvantitet
Enhetspris
1-49
22.41kr
50+
13.99kr
Antal i lager: 93
BYV34-400, TO-220AB, TO-220AB, 2x10A. Hölje: TO-220AB. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AB. Framåtström [A]: 2x10A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 132A. Komponentfamilj: dubbel snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 10uA..600uA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 60 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 400V. [V]: 1.05V @ 10A. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYV34-400
14 parametrar
Hölje
TO-220AB
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AB
Framåtström [A]
2x10A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
132A
Komponentfamilj
dubbel snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
10uA..600uA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
60 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
400V
[V]
1.05V @ 10A