BYV29-500, 9A, 100A, TO-220, TO-220AC ( SOD59 ), 500V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
15.72kr
5-24
12.99kr
25-49
50+
Antal i lager: 40
BYV29-500, 9A, 100A, TO-220, TO-220AC ( SOD59 ), 500V. Framåtström (AV): 9A. IFSM: 100A. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AC ( SOD59 ). VRRM: 500V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Framspänning Vf (min): 0.9V. Funktion: Höghastighetsväxling. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 50uA. MRT (min): 2uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ifsm 110Ap t=8.3ms. Temperatur: +150°C. Trr-diod (Min.): 50 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.4V. Originalprodukt från tillverkaren: Philips Semiconductors. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYV29-500
20 parametrar
Framåtström (AV)
9A
IFSM
100A
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AC ( SOD59 )
VRRM
500V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Framspänning Vf (min)
0.9V
Funktion
Höghastighetsväxling
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
50uA
MRT (min)
2uA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
Ifsm 110Ap t=8.3ms
Temperatur
+150°C
Trr-diod (Min.)
50 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.4V