BYV27-200-TAP, SOD-57 ( Glass ), 2A, 50A, 2A, SOD-57 Glass ( 4.5x3.6mm ), 200V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
9.30kr
5-24
7.90kr
25-49
7.11kr
50-99
6.40kr
100+
5.19kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 1947
BYV27-200-TAP, SOD-57 ( Glass ), 2A, 50A, 2A, SOD-57 Glass ( 4.5x3.6mm ), 200V. Hölje: SOD-57 ( Glass ). Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström (AV): 2A. IFSM: 50A. Framåtström [A]: 2A. Hölje (enligt datablad): SOD-57 Glass ( 4.5x3.6mm ). VRRM: 200V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -55...+175°C. Framspänning Vf (min): 0.88V. Funktion: Ultra Fast Avalanche Sinterglass Diode. Halvledarmaterial: kisel. Ifsm [A]: 50A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 1uA..150uA. MRT (max): 150uA. MRT (min): 5uA. Max temperatur: +175°C.. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 25 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 200V. Spec info: IFSM--50App, t=10mS. Trr-diod (Min.): 25 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.07V. [V]: 1.07V @ 3A. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYV27-200-TAP
30 parametrar
Hölje
SOD-57 ( Glass )
Framåtström (AV)
2A
IFSM
50A
Framåtström [A]
2A
Hölje (enligt datablad)
SOD-57 Glass ( 4.5x3.6mm )
VRRM
200V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-55...+175°C
Framspänning Vf (min)
0.88V
Funktion
Ultra Fast Avalanche Sinterglass Diode
Halvledarmaterial
kisel
Ifsm [A]
50A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
1uA..150uA
MRT (max)
150uA
MRT (min)
5uA
Max temperatur
+175°C.
Montering/installation
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
25 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
200V
Spec info
IFSM--50App, t=10mS
Trr-diod (Min.)
25 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.07V
[V]
1.07V @ 3A