BYT79-500, TO-220AC, TO-220AC, 14A
Kvantitet
Enhetspris
1-49
20.18kr
50+
15.47kr
Antal i lager: 687
BYT79-500, TO-220AC, TO-220AC, 14A. Hölje: TO-220AC. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AC. Framåtström [A]: 14A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 143A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 5uA..50uA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 60 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 500V. [V]: 1.05V @ 15A. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYT79-500
14 parametrar
Hölje
TO-220AC
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AC
Framåtström [A]
14A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
143A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
5uA..50uA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
60 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
500V
[V]
1.05V @ 15A